Prof. Dr. Hüseyin Demirörs

Prof. Dr. Hüseyin Demirörs

1967 yılında Ankara’da dünyaya geldim. İlk ve ortaokulu Kdz.Ereğli TED Koleji’nde, lise eğitimimi Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazanarak Ankara’ya geri döndüm.

Hacettepe Üniversitesi’ndeki eğitimim 1983 yılından 1990 yılına kadar devam etti. 1990 yılında tıp fakültesini bitirerek aynı yıl içinde girdiğim TUS sınavı ile hep hayalini kurduğum Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasımı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesinde yapabilme hakkı kazandım. 

Yoğun geçen asistanlık ve ihtisas sürecini 1995 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak tamamladım. Sonrasında 1,5 yıl kadar İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde çalıştım ve bu süreçte sevgili eşim ile hayatımı birleştirdim.

1997 yılında pek değerli hocalarımın desteği ile Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalına öğretim üyesi olarak katıldım. İlk 5 yıl yoğun olarak el ve üst ekstremite cerrahisi ile deneyim kazanırken, birçok eğitim ve uluslararası toplantılara konuşmacı ve oturum başkanı olarak katıldım. Üniversitemin Konya, Alanya, Adana ve İstanbul hastanelerine yoğun destek verdim. 

Bu dönemde 2 çocuğumuz oldu. Askerliğimi kısa dönem olarak Isparta Dağ Komando Asker hastanesinde yaptım.

Takip eden yıllarda Ortopedik Travma Şubesi’nin açılması ile 2000’li yılların başından bugüne kadar şubenin faaliyet, eğitim, yönetim kurulu ve nihayetinde başkanlığına kadar tüm aşamalarına katılarak destek verdim. Bu süreçte kalça cerrahisi, pelvis ve asetabulum kırıkları ön planda olmak üzere hem Türkiye hem de yurt dışında pek çok toplantı ve eğitim faaliyeti içerisinde yer aldım. Yurt dışı eğitimleri olan ve tüm dünyada yaygın kabul gören AO Derneği’nin ülkemiz ve uluslararası eğitici fakültesinde yer alarak Viyana, Davos, Hamburg, Varşova, Tel Aviv, Kazakistan gibi önemli merkezlerde kursiyer ve eğitmen olarak bulundum.

Başkent Üniversitesi’ndeki sürecim içinde sayısız öğrenci ve asistan doktor eğitimine destek verdim, birçok ders ve tez çalışmasını planlayarak tamamladım. Mesleki yönelimim ağırlıklı olarak travma hastaları olsa da, zamanla tüm kalçaya yönelik cerrahiler, zorlu eklem artroplastileri, kalça ve diz protezi cerrahisi, revizyonları ve artroskopik cerrahiler üzerine yoğunlaştı. Sırası ile 2004 yılında Doçentlik, 2011 yılında Profesörlük ünvanlarımı aldım. Çok severek çalıştığım Başkent Üniversitesi’nden emekliliğimin ardından 2022 yılında ayrıldım. Halen özel muayenehanemde ve Bayındır Söğütözü Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji klinik direktörü olarak çalışmaktayım.  

Her zaman doğa ve doğaya yönelik sporları severek içinde oldum. Özellikle bisiklet sporunu çok severek yaptım, halen yapmaktayım. Birçok Avrupa ülkesi de dahil olmak üzere Türkiye’nin hemen her köşesinde yoğun ve yarı profesyonel denebilecek seviyede, hem yol hem de dağ bisikleti binmeye zaman ve fırsat buldukça devam etmekteyim. 

YUKARI